Ta poté skutečně v autobusu nalezla starší ženu s kočárkem, ve kterém se nacházelo dítě pouze v papírové pleně. Na žádost hlídky žena s dítětem z autobusu vystoupila a strážníci se s pomocí deky a několika kousků oblečení z kočárku postarali, aby malý chlapec neprochladl.

„Žena mezitím při následném rozhovoru připustila, že zřejmě podcenila počasí. Na místě se k hlídce i přihlásili svědci, kteří potvrdili, že ženu i chlapečka znají. Další svědkyně předala strážníkům pro dítě ovocnou přesnídávku,“ informoval mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora a dodal, že další komunikace s ženou ukázala, že je dotyčná zmatená, dezorientovaná a není záruka, že bude schopna se o dítě dále řádně postarat.

Přestože následná dechová zkouška u ženy s kočárkem požití alkoholu vyloučila, obrátili se strážníci na záchrannou službu. Po konzultaci s lékařem pak hlídka ženu i dítě přepravili do Pardubické nemocnice.

„Mezitím se i s pomocí policistů pokusili se kontaktovat rodiče dítěte. Ti však nebyli v dohledné době schopni chlapce převzít. Věcí se dále bude zabývat orgán sociálně-právní ochrany dětí a chlapeček byl dočasně svěřen do péče zařízení Klokánek,“ dodal Jiří Sejkora.

Dopravní situace u Uni Hobby v Pardubicích
Parkování u nádraží se znovu komplikuje. Řidiči si připlatí