Za všechno obrazně řečeno může hodina plavání. „Učitelka jedné ze základních škol v Pardubicích oznámila, že při plavání objevila jedna z vyučujících na těle nezletilé dívky velké modřiny. Že se děti občas někde uhodí a nohy mají samý šrám, s tím se pedagogové ve škole setkávají běžně, ale zranění takového rozsahu v oblasti hýždí této slečny prý už nešlo nechat bez povšimnutí," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Případem se policisté začali zabývat a za čtrnáctiletou slečnou dorazili do školy. „O celé situaci byl dále vyrozuměn i orgán sociálně-právní ochrany dětí. Slečna uvedla, že nemá problém hovořit o tom, co se stalo. Její matka údajně zjistila, že si přes její zákaz založila facebookový profil a za to následoval velký výprask vařečkou. Dívka se údajně bránila a při snaze vykrýt rány měla pohmožněnou i horní končetinu," popsala vyšetřování Eva Maturová.

Do školy se dostavila také matka, která dívčinu výpověď potvrdila. „Dívka však měla až tak veliký strach z toho, co bude doma následovat, že prosila nejen policisty, ale i sociální pracovnici o to, aby nemusela spát doma," dodala policejní mluvčí. Jak celá situace dopadla, policie zveřejňovat nebude. Prověřuje ale, zda k takto masivním výpraskům nedocházelo doma opakovaně. Případný verdikt ani stíhání rodičů v tomto příběhu zatím není na pořadu dne.

„Pouze v extrémním případě by v takové situaci mohlo být spatřováno podezření z trestného činu týrání svěřené osoby, kde v horní hranici může být pachatel potrestán až pětiletým odnětím svobody," dodává Eva Maturová.