Záhada zamčeného pokoje je oblíbenou detektivní disciplínou. S něčím podobným si nyní musí poradit pardubičtí policisté. Těm byl totiž oznámen nálež čtveřice podezřelých sudů. "Oznámil jej muž ze Svítkova, který dle vlastních slov šel zkontrolovat svou garáž. Dle vlastních slov ji našel uzamčenou na dva západy ale s lehce poškozenými vraty. Po odemknutí v objektu ale nalezl čtyři sudy neznámého původu i obsahu," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová. K sudům nakonec v pondělí vyjížděli i hasiči. Už podle etiket obsahovaly nebezpečné látky.

"Hasiči řádně vystrojeni a v dýchacích přístrojích provedli základní analýzu a na místo povolali odborníky z chemické laboratoře Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Překvapivá byla i výsledná analýza obsahu. V sudech se nacházely čtyři různé chemické a nebezpečné látky. Od vysoce vznětlivé, přes rakovinotvornou, leptavou až k toxické. Naštěstí pro všechny - sudy byly bezpečně uzavřeny a utěsněny, do okolí žádná z látek neunikla. Další osud chemických látek závisí na policejním vyšetřování a dohodě příslušných institucí. Látky každopádně v garáži zůstat nemohou a musí být odvezeny k likvidaci.