„V sobotu v noci krátce před tři čtvrtě na deset nás telefonicky kontaktovala žena, která si povšimla podivného chování posádky jednoho vozidla. Muž a žena z něj vystoupili a uložili u popelnic jakousi krabici," sdělila Tamara Rongeová, strážník přeloučské městské policie.

Ženě to nedalo a šla se na podezřelý předmět podívat. Vzápětí kontaktovala strážníky.
Hlídka, která na místo přijela, našla dvě přepravky od zeleniny svázané lepicí páskou. Uvnitř této improvizované klece byla tři štěňata.

Pomozte pátrat!

„Uvnitř měla krabici s granulemi. Stáří pejsků jsme odhadli tak na dva až tři měsíce. Vypadalo to, že ti lidé chtěli, aby se zvířata našla, ale samozřejmě je takový postup nepřípustný a o případu jsme vyrozuměli státní policii, která ve věci zahájila šetření," popsala Tamara Rongeová.

Přeloučští strážníci také prosí případné další svědky, kteří v přeloučské Jižní ulici mohli vidět vozidlo, jeho registrační značku nebo neznámého muže a ženu, aby se přihlásili se svým svědectvím.
Na pohozená štěňata se ale po tomto životním zádrhelu osud usmál.

„O pejsky bylo ihned náležitě postaráno a rozjela se informační kampaň po sociálních sítích. V neděli už jsme měli dostatek zájemců, a tak máme dobrou zprávu. Všechny tři psí sourozence si v pondělí postupně vyzvedli noví majitelé," uzavřela Tamara Rongeová.