Kriminalisté u nich při domovních prohlídkách našli drogy, zbraně i velký obnos peněz.

„Podařilo se zajistit větší množství drog, více než milion korun v hotovosti a několik zbraní. Z drog se jednalo zejména o kokain, metamfetamin, marihuanu a dalších několik druhů omamných a psychotropních látek,“ popsala mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Pět obviněných šlo hned od vazby.

„Všichni zadržení byli obviněni zatím z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Všichni obvinění jsou v tuto chvíli v případě uznání viny ohroženi trestní sazbou od osmi do dvanácti let odnětí svobody, nebo i propadnutím majetku,“ sdělil vedoucí kriminalista Krajského ředitelství policie Milan Šimek s tím, že u pěti obviněných rozhodl soudce Okresního soudu v Pardubicích tak, že je poslal do vazby. U jedné z obviněných bude vyšetřování probíhat na svobodě.

Na celé akci se kromě policistů Krajského ředitelství policie Pardubického kraje, krajské pořádkové jednotky, kolegů ze sousedního Královéhradeckého kraje podíleli i policisté z celorepublikových útvarů NPC a ÚRN. Další podrobnosti policisté nechtějí sdělit.

„S ohledem na počáteční fázi vyšetřování a po dohodě s dozorovým státním zástupcem zatím nebudeme uvádět další okolnosti k případu,“ dodala Janovská.

| Video: Youtube