O zatčení si kvůli své drzosti doslova řekli. Oba se pokoušeli krást v pardubických obchodech – ani v jednom případě se jim to nepodařilo.

Nechtěl platit

V prvním případě skončil v poutech devětadvacetiletý muž. „Ten se pokousil přenést přes pokladnu bez zaplacení sluneční brýle v hodnotě 249 korun. Při tom ho ale přistihla ostraha obchodního domu, která okamžitě vyrozuměla policisty. Muži zjistili, že tato osoba byla již v posledních třech letech za podobné jednání odsouzena, a proto nestačilo vše vyřešit pouhou blokovou pokutou,“ uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Za své jednání si mladý muž z rukou policistů převzal sdělení podezření za trestný čin krádeže, za což mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Hledali ho, kradl

Další muž, který na sebe upozornil pokusem o krádež, byl dokonce v celostátním pátrání. Přesto se v jednom pardubickém obchodním domě pokoušel krást a byl při tom přistižen.

Když si pro pětadvacetiletého muže přijela policejní hlídka, zjistila při kontrole jeho dokladů, že na něj státní zástupce vydal předběžný příkaz k zadržení!

„O jeho zadržení muži zákona státního zástupce ihned vyrozuměli a pátrání po hledaném bylo okamžitě odvoláno. Po provedených procesních úkonech a uložené pokutě byl mladý muž propuštěn,“ doplnila tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.