Únik benzínu, který mohl skončit i požárem, má zřejmě na svědomí zloděj.
Hlídka městské policie Lázně Bohdaneč v pátek večer přijela k parkovišti, kde byl silně cítit pach benzínu. Z nádrže zaparkovaného favoritu už v té chvíli uniklo aspoň třicet litrů paliva. Postaral se o to zřejmě neznámý zloděj, který nádrž vozidla prorazil. Spoušť, kterou po sobě ale zanechal, hrozila pořádným malérem. Kaluž benzínu se totiž mohla kdykoliv vznítit a způsobit škody za stovky tisíc korun. Kolem totiž byla zaparkována další auta a benzín tekl i pod ně. Nastoupit tak museli rovněž zdejší hasiči.

Ti na místě zasypali pohonnou látku sorbentem, který palivo nasákne do sebe a zabrání tak jeho šíření i možnému vzplanutí.

Řidiči popíjeli

Hlídka bohdanečské policie si také za noc připsala dva nachytané opilé řidiče.
„Při objížďce jsem si povšiml opuštěného vozidla zaparkovaného za místní čerpací stanicí. Při zběžné prohlídce vyšlo najevo, že vozidlo je neuzamčené a zpod palubní desky trčí dráty. Ve spolupráci s republikovou policií jsme proto ověřili, zda se nejedná o kradené vozidlo,“ uvedl strážník Pavel Trojan.

Vozidlo odcizené nebylo, ale na jeho majitele si strážník počkal nedaleko. Ten skutečně za několik desítek minut přišel. Jen co vozidlo nastartoval a ujel několik metrů, zastavily ho rozsvícené majáky. Řidič z nedalekých Dolan u sebe neměl řidičský ani jiný průkaz. Popíral i alkohol před jízdou. Když jej ale strážník vyzval k dechové zkoušce, vzpomenul si náhle na čtyři piva.

Nadýchaný alkohol potvrdil i přístroj přivolané hlídky státní policie, která dotyčného odvezla k podání vysvětlení. Strážník zatím vozidlo, které jeho řidič startoval místo klíčku šroubovákem, zajistil na místě botičkou. To proto, aby se s ním nepokoušel jezdit nikdo další. Další řidič, kterého hlídka bohdanečské policie zkontrolovala na cestě z místní diskotéky, byl rovněž bez dokladů. Alkohol ale naštěstí pro něj nepožil.

Stejné štěstí už ale neměl řidič, kterého hlídka zastavila v ranních hodinách v sobotu. Nejenže nadýchal alkohol, ale jeho hodnota v dechu navíc přesáhla jedno promile, čímž se dopustil trestného činu a vysoká pokuta jej pravděpodobně nemine.