Řeč je o bývalém herci Východočeského divadla v Pardubicích, který nyní působí v Národním divadle v Brně – Pavlu Douckovi (41).
Ten vloni v červenci spolupořádal herecké soustředění v Lipolticích, kde se ke společné večeři podávalo pečené kuře. Pro jeho přípravu však měl Pavel Doucek spolu se svým sedmadvacetiletým kolegou údajně dodat i máslo, ve kterém byla zamíchána marihuana. Na její účinky doplatilo celkem dvanáct herců, které pak záchranná služba převážela do chrudimské a pardubické nemocnice s příznaky otravy.

„O trestu pardubický okresní soud rozhodl vydáním trestního příkazu, tedy bez hlavního líčení. Poznatky shromážděné při policejním vyšetřování byly pro vynesení rozsudku dostatečné, nicméně oba obvinění se mohou ještě odvolat. Byli uznáni vinnými z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a odsouzeni shodně k trestu odnětí svobody v trvání jednoho roku s podmínečným odkladem v trvání dvou let,“ konstatoval mluvčí Okresního soudu v Pardubicích Jan Šlosar.