„Pejska v přibližném stáří asi jeden rok někdo uvázal před obchodním domem Lidl v Polabinách. Podle svědků tam byla fenka pudla uvázána někdy od odpoledních hodin až do zavíračky, tedy do dvaadvaceti hodin,“ řekl našemu Deníku zástupce ředitele pardubické městské policie Pavel Čejka.

Jelikož se k pejskovi nikdo nehlásil, přivolaní strážníci ho odvázali a převezli do útulku veterinární kliniky. „Nyní pátráme po osobě, která zvíře nechala před obchodním domem svému osudu,“ popsal nám Pavel Čejka.

Podle zákona na ochranu zvířat hrozí tomuto člověku pokuta až do výše deseti tisíc korun!
„Smutné je, že se zdaleka nejedná o ojedinělý případ. Většinou se najde zvíře opuštěné, jak pobíhá někde ve městě. Někteří lidé pak psy nechají v lese. Kolikrát také najdeme psa uvázaného před restaurací. Tam ho pak také mnohdy jeho páníček zapomene. Aby byl ale pes uvázán několik hodin před marketem, to jsem snad ještě nezažil,“ svěřil se nám jeden z policistů.

I v tomto případě se mohlo stát, že pejska někdo před obchodem zapomněl. „V tom případě bychom chtěli vyzvat majitele, aby si pro něj do útulku přišel,“ řekl policista.