Pravda je, že pro využití fontány jako skateparku neměli někteří lidé právem příliš pochopení.

„O půl deváté večer bylo na tísňovou linku 156 strážníkovi sloužícím na stálé službě oznámeno, že na třídě Míru se nachází skupinka mladíků, kteří jezdí po lavičkách na skateboardech. Pomocí městského kamerového systému strážníci mladíky zaznamenali a na místo vyslali hlídku. Ze záznamu bylo patrné, jak jeden ze skupinky projíždí na prkně přes nově vybudovanou fontánu a druhý si jeho počínání zřejmě dokumentuje. Protože služebna je opravdu nedaleko, byli strážníci na místě do pár minut od oznámení, osoby odpovídající popisu ztotožnili a provedli kontrolu fontány i nedalekého mobiliáře," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lenka Uskobová.

S mladíkem jezdícím na skateboardu v prostoru fontány bylo sepsáno oznámení o podezření ze spáchání přestupku a celá událost byla postoupena správnímu orgánu k dalšímu řešení.

„Městská policie Pardubice bude v řešení takovýchto situací nekompromisní, protože takového chování vede k ničení mobiliáře této pěší zóny, což je zcela nepřípustné. Nehledě na to, že pro skateboardy je vyčleněn areál nedaleko vlakového i autobusového nádraží. Ten je vhodný k provozování této zábavy – na rozdíl od nové třídy Míru," dodala Lenka Uskobová.