Ostře sledované utkání FNL se dnes hrálo v Pardubicích nejen proto, že na sebe narazily dva celky z čela tabulky. Pardubice hostily Opavu a spolu se severomoravským týmem se také očekávala podpůrná výprava polských příznivců. Na utkání proto dohlížela krajská pořádková jednotka i těžkooděnci městské policie.

Účast 250 fanoušků hostí z nich bylo asi 20 z Polska se na utkání i cestou obešlo bez narušení veřejného pořádku a policejní těžkooděnci akorát dohlíželi, aby se vítězství oslavující opavští fanoušci odebrali bez konfliktů zpět k nádraží.

Paradoxně jediný zákrok s použitím donucovacích prostředků si na konto připsali dopravní policisté, kteří po skončení utkání usměrňovali provoz na křižovatce nedaleko stadionu. Ti totiž na zem složili a spoutali jednoho příznivce domácích Pardubic poté, co odmítl uposlechnout jejich výzev k zastavení a z místa hodlal utéct.

Jeden z příznivců Pardubic se po konci utkání octl v poutech poté, co odmítl uposlechnout výzev policistů.Zdroj: @SejkPcePhoto/Jiří Sejkora

Pořádková jednotka mezitím vyprovodila opavské příznivce až k nádraží, kde policisté ještě ověřovali možnost další konflitní situace, která mohla nastat.

V Třinci dnes totiž hrají klíčový zápas i hokejisté z Hradce Králové a jejich příznivci by v takovém případě jeli stejným vlakem a to by nemuselo dělat dobrotu. Ani na tento scénář ale nedošlo, hradečtí fanoušci do Třince zamířili vypravenými autobusy.

Z duelu 2. fotbalové ligy Pardubice - Opava (0:1).
Pardubice držely lídra v napětí, Opavě k výhře jeden gól stačil