Strážníci Městské policie Lázně Bohdaneč vyjížděli ve večerních hodinách uklidňovat hospodskou rvačku.

„Dva kamarádi se trochu pohádali a protože byli oba ovlivněni alkoholem, došlo i k vzájemnému napadení. Jeden přitom ale udeřil druhého půllitrem do obličeje, čímž mu způsobil silně krvácející zranění,“ uvedl mladší strážník David Dlesek, který na místě zasahoval.

Zraněného muže strážníci na místě ošetřili a pro jistotu jej i odvezli do nemocnice.

„Útočník z restaurace stačil utéct ještě před naším příjezdem. Díky dobré místní znalosti jsme ho ale prostřednictvím příbuzných rychle dohledali a zadrželi,“ uvedl k případu starší strážník Patrik Trojan, který dorazil na místo jako posila.

„Vzhledem k tomu, že lékař zhodnotil způsobené zranění jako drobnou újmu na zdraví, bude událost dořešena v přestupkovém řízení,“ uzavřel vrchní strážník Pavel Řehoř.

Své s opilými výtržníky, kteří rozbíjeli sklo, si užili i strážníci v Pardubicích. V restauraci U Šotka se do sebe pustili podnapilí mladíci. Ti měli napadat personál a rozbíjet sklo.

„Situaci na místě uklidnil až příjezd autohlídky. Strážníci na místě zjistili, že za výtržnosti jsou odpovědní dva mladíci. Třetí se je pokoušel uklidnit a při zásahu hlídky se řídil pokyny strážníků,“ uvedl mluvčí pardubických strážníků Pavel Čejka.

Mladíci, kteří napadali personál, byli pod dohledem strážníků převezeni na záchytnou stanici a případ bude mít ještě dohru.