Požár hájenky mezi Lázněmi Bohdaneč a Bukovkou likvidovali letos 4. srpna v noci hasiči u Lázní Bohdaneč. Po 21. hodině jim byl ohlášen požár objektu u hlavní silnice. Plameny v té době již pohlcovaly střechu.

"Hasiči museli vniknout do objektu a následně provedli průzkum, zda se v objektu nikdo nenachází. Hájenka byla prázdná. V budově hasiči museli odpojit elektrický proud. Hašení bylo prováděno pomocí třech proudů "C", a to z nastavovacích žebříků a z automobilového žebříku AZ 39," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Na místo požáru bylo nutné kyvadlově dopravovat vodu. Hasiči k odhalení všech ohnisek požáru použili termokameru. Místní dobrovolní hasiči střežili místo požáru ještě několik hodin. Škodu vyšetřovatel stanovil na 900 tisíc korun a příčinou vzniku požáru bylo úmyslné založení. Vyšetřování tak od hasičů přechází k policistům.

Není to poprvé, co toto stavení zachvátily plameny. Objekt hořel již 22. prosince loňského roku a také to bylo krátce po 21. hodině večer. Jednou z vyšetřovacích verzí tak je i úmyslné založení požáru. Majitel objektu totiž před asi dvěma týdny vystěhoval nájemníky.