Viktor Hašpica, osmapadesátiletý muž, otec od dětí, je stále nezvěstný. Pohřešován je už od 27. dubna letošního roku. Naposledy byl spatřen v Lánech na Důlku odkud jel autobusem směr Pardubice. Tam už ale nedorazil.

Policie na Pardubicku po muži od té doby pátrá. Vyzkoušela už všechny metody, včetně opakovaného prohledávání terénu v okolí trasy autobusu. Právě tam podle kriminalistů mohly vést poslední kroky tohoto muže. Do terénu policisté vyrazili i ve čtvtek ráno, kdy procházeli oblast kolem Svítkova. Výsledek však ani toto pátrání nepřineslo.

„Detailní popis pohřešovaného muže mají všechny policejní hlídky a služebny v širokém okolí. Krom procházení terénu policisté zkusili neúspěšně lokalizaci mobilního telefonu, vyslechnuta byla řada svědků,“ shrnuje dosavadní pátrání mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.


Během pátrání byla vyloučena i jedna falešná stopa. Pohřešovaný muž se údajně tři dny po svém zmizení měl objevit v Pardubické nemocnici a dožadovat se umístění na tamní psychiatrii. Ukázalo se ale, že o pohřešovaného muže nešlo.

Jednou z možných verzí, kterou policie zároveň s pohřešováním prověřuje je i trestný čin. „Z možností nemůžeme zcela vyloučit ani to, že se pohřešovaný muž mohl stát obětí násilného trestného činu,“ dodává Markéta Janovská.