Případ střelby ve Zdechovicích, při které čtyřicetiletý pracovník bezpečnostní agentury legálně drženou střelnou zbraní zastřelil jednoho ze zlodějů, má pokračování.

Policie původně hlídače zadržela a obvinila z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti a navrhla soudu uvalit na muže vazbu.

„Soudce se rozhodl na muže vazbu neuvalit, muž bude vyšetřovánn na svobodě,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Vazba se uvaluje v případě, že je podezření, že obviněný by mohl v trestné činnosti pokračovat, ovlivňovat svědky, nebo také pokusit se vyhnout trestu útěkem.

Pět až šest Romů mělo v úterý navečer vniknout do areálu sběrného dvora s cílem zmocnit se vytříděných barevných kovů. Byli však přistiženi pracovníkem bezpečnostní agentury, která objekt hlídá.

Následně se strhla krátká hádka, při které pracovník bezpečnostní agentury obestoupený asi pěti Romy vypálil jedinou ránu. Ta z bezprostřední blízkosti zasáhla jednoho z mužů do boku.

„Jak moc byl v inkriminovanou dobu hlídač ohrožen, že musel použít zbraň, to se momentálně šetří. Zatím vše nasvědčuje tomu, že se bránil. Otázkou ale zůstává, jestli přiměřeně,“ řekl našemu Deníku jeden z policistů.

K postřelenému muži dorazila jako první posádka záchranné služby z Přelouče. „Naši operátoři na lince 155 okamžitě volajícím pomáhali s resuscitací. Bohužel, naši lékaři dorazili již v momentě, kdy mohli pouze konstatovat smrt,“ řekl Deníku Otomar Kušička, mluvčí pardubické záchranky.

Policie ve středu čtyřicetiletého hlídače obvinila z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Hlídači hrozí až šestnáct let vězení.

Obdobné smrtelné zranění po výstřelu z pistole pracovníka bezpečnostní agentury jsme na Pardubicku zaznamenali před necelými patnácti lety v bývalém erotickém klubu v Popkovicích.

„Po výstřelu z pistole pracovníka ochranky tehdy zemřel údajný boss pardubického podsvětí,“ potvrdil nám léta starou událost jeden z pardubických policistů. Po vyšetření celé kauzy skončil pracovník bezpečnostní agentury ve vězení.

(saf, sejk)