Sedmiletý chlapec zemřel násilnou smrtí, policie na místě zadržela čtyřicetiletého muže. Podle sousedů se jedná o otce dítěte. „Toho pána znám odmalička, je to hrozně hodný hoch. Je to velmi slušný člověk, navíc je nesmírně pracovitý,“ popsala zadrženého jedna ze sousedek, podle níž byl také dobrým a starostlivým otcem. Kromě zavražděného chlapce v domě vyrůstal také jeho starší bratr.

Chlapec byl velmi aktivní

„Otec se o ně velmi dobře staral, pořád si s nimi hrál. Musí to být nějaký omyl nebo nešťastná náhoda. Nevěřím, že by tomu dítěti ublížil,“ dodala žena.

Chlapec byl prý velmi aktivní, otec pro děti na zahradě postavil pískoviště a domek na hraní.

V poslední době prý na zahradě přibyl i pingpongový stůl. Rodinu ale nedávno pravděpodobně opustila matka. „Je to zcela běžná rodina, ale je pravda, že od něj teď odešla manželka. Mluvil se mnou o tom a byl s tím takový smířený. Manželka se odstěhovala a děti mu tady nechala,“ vzpomněla si sousedka.

Sousedi si ničeho nevšimli


Lidé v okolí ale v osudnou noc nic výjimečného nezaznamenali. „Zjistila jsem to až na nákupu, lidi mi říkali, že tu zabili kluka. Bydlím na konci ulice, ale nepostřehla jsem, že se tu něco dělo. Stalo se to v noci, když lidé spí,“ uvedla další ze sousedek.

Lidé žijící v sousedství se o události dozvídali z médií a od známých. „Od kolegyně jsem slyšel, že tu zavraždili malého kluka. Pravidelně tudy chodím. Člověk si neumí představit, z jakého důvodu někdo mohl zavraždit dítě,“ řekl kolemjdoucí muž, který ulicí chodí na zdravotní procházky.

Do této chvíle neposkytla policie další informace. Další zprávy by měla zveřejnit ve středu.