„Nález vyjeli prověřit policisté z hlídkové služby. Prostřednictvím dostupných evidencí podle výrobního čísla ověřili, že se jedná o automobil, který je v mezinárodní pátrací databázi a byl před časem odcizen z jednoho rakouského autosalonu,“ uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Na místo proto zamířil i kriminalistický technik a také policisté z obvodního oddělení a nakonec pro luxusní BMW přijela i odtahová služba, která vozidlo převezla na policejní parkoviště.

„Krajské operační středisko v rámci mezinárodní spolupráce příslušné útvary o zajištění vozidla ihned vyrozumělo. Na základě této zprávy bylo mezinárodní pátrání odvoláno,“ informovala policejní mluvčí.

Jenže když se jedno auto našlo, ztratilo se jiné.

„V ten samý den policisté také bohužel přijali oznámení o zmizení vozidla Škoda Superb černé barvy a registrační značky 1E3 1566 v ulici Mladých v Pardubicích,“ potvrdila Eva Maturová.

Obě krádeže vozidel policisté nadále prošetřují a žádají o spolupráci i veřejnost. Pokud máte informace, které by policistům s oběma případy mohly pomoci, kontaktujte linku 974 566 101.