Událost se stala nedaleko Rohoznice, kde v lese stojí opuštěný zámeček. Budova je volně přístupná, ale také ve značně sešlém stavu. Parta lidí pod vlivem alkoholu si ale právě toto místo vybrala k nočnímu mejdanu. Následkem byl pád mladé ženy z vyšších pater stavby.

„Spadla asi z pěti metrů. Naše dvě posádky, které na místo vyjely, měly prvotní informace pouze takové, že zranění mladé ženy jsou velmi vážná. Místo zásahu bylo v pro nás velmi nepřístupném terénu a daleko od pozemních komunikací. Záchranáři tedy zanechali stát auta na konci polní cesty a za použití zásahových svítilen vyrazili ke zraněné po svých. K tomu samozřejmě museli nést potřebné vybavení,“ uvedl Aleš Malý, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Po vyšetření pacientky záchranáři shledali, že jde o středně těžká poranění. „Ta si vyžádala nasazení vakuové matrace, krčního límce i pánevního pásu ke stabilizaci pro transport a monitoru srdeční akce. Po ošetření byla pacientka na vakuové matraci transportována lesním terénem zpět k vozům a do nemocnice, přičemž záchranáři do nesení pacientky lesem zapojili i ženiny společníky,“ dodal Aleš Malý.