Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po tom, kdo v únoru popatlal sochu Jana Kašpara na třídě Míru.

Pachatel 24. února kolem 16.20 hodin na zmíněnou sochu umístil neznámou tekutou látku nažloutlé barvy. Místo prověřovala nejprve hlídka městské policie, která událost následně předala státní policii.

"Socha Jana Kašpara v centru Pardubic je občas pro kolemjdoucí inspirací pro zajímavé selfie nebo předmětem vtipného oblečení. Všechny tyto aktivity nejsou zakázané, protože socha stojí na veřejném prostranství. Když ale někdo toto dílo poškodí, zničí nebo pomaluje, může se už dotyčný dopouštět protiprávního jednání," vysvětluje Jana Drtinová.

Při šetření v centru města, zajistili policisté i okolní kamerové záznamy. Na jednom záznamu je zachycen i tento muž, který by policistům o poškození sochy mohl podat důležité svědectví.Muž, který by mohl vysvětlit, jak to bylo s popatláním sochy Jana Kašpara na pardubické třídě Míru.

"Jedná se o muže s tmavými vlasy, který zřejmě nosí dioptrické brýle a v uvedenou dobu měl na sobě tmavé oblečení a tmavý batoh," popsala Jana Drtinová. Pokud jste muže na záznamu poznali, nebo můžete k popsané věci sdělit jakékoli informace, volejte na telefonní číslo 974 566 651 Obvodního oddělení Pardubice 1," vyzývá Jana Drtinová.