„Neudělal jsem nic jiného, než co dělají miliony mých spoluobčanů každý den, kdy si kupují rohlíky, mýdlo a tak dále. Já jsem si chtěl jen koupit reportáž, nic víc a nic míň,“ uvedl Kodet.

Na konci loňského listopadu Kodeta s Kasičem zadrželi policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, když se pokoušeli šedesáti tisíci korunami podplatit reportéry televize Prima. Ti točili reportáž o Kasičově působení u SNB.

Celý případ je podle Kodetova právního zástupce Petra Šády doprovázen nezákonnostmi od samého počátku.

„Již to, že se s Kasičem objevili na televizní obrazovce ještě před tím, než byli obviněni, o čemsi svědčí,“ poznamenal Šáda.

Hodiny držen v cele bez obvinění

„Byl jsem hodiny a hodiny držen v cele, aniž bych byl obviněn, mohl se poradit s obhájcem a podobně. Pak přišel se svou troškou do mlýna Okresní výkonný výbor ČSSD Pardubice, který zveřejnil rozhodnutí o pozastavení mého členství, aniž by se obtěžoval mi toto sdělit,“ doplnil Kodet.

„Následně se objevilo v médiích, že jsme s Kasičem Roubovi a Svobodovi vyhrožovali smrtí, což se samozřejmě nepotvrdilo. A na moje opakované trestní oznámení pardubická státní zástupkyně Kateřina Pavlíková reagovala tak, že se nic nestalo a že je normální, že takové zprávy byly o mně šířeny,“ podotkl Kodet.

Vyšetřování trvalo více než půl roku

Celá věc byla vyšetřována více než půl roku, což je podle Kodetova právního zástupce neadekvátní.

„Na jeden vyšetřovací úkon, jako například jeden výslech, připadají dva týdny – to je ale podle názoru krajského státního zástupce Pavla Hochmana naprosto v pořádku. Při vyšetřování navíc státní zástupkyně Pavlíková informovala svědky Rouba a Svobodu o vyšetřování a svědek Roub se veřejně vyjádřil k případu,“ vysvětlil Šáda.

Žádný stranický úkol prý nedostal

Kodet uvedl, že není žádným politikem ČSSD, ale pouze byl řadovým členem.

Dále se ohradil proti tvrzení státní zástupkyně Pavlíkové, že s Kasičem nabízel finanční obnos za to, že budou zastaveny práce na reportáži.
„Chtěl jsem si opravdu reportáž koupit. Za zcela nehorázné považuji tvrzení, že už dříve jsem řekl, že vlastně řeším stranický úkol. Nic takového jsem nikdy neprohlásil,“ tvrdil Kodet.

Žádný stranický úkol prý nedostal. „Ani by mi ho neměl kdo dát. To je naprostý nesmysl,“ řekl vydavatel Svatopluk Kodet.

(len, veh)