Líbánky skončily

Skupina policistů pod vedením kriminalistů z toxi týmu si posvítila na mladý novomanželský pár ze Svitav. Ten si užíval společného života teprve několik dní, svatbu totiž měl v září. Ve středu k novomanželům přišla policie. Muži zákona na základě příkazu soudce u nich v bytě provedli domovní prohlídku. „Policisté zajistili věci a chemikálie potřebné pro výrobu drogy pervitin. Vzhledem k přesnému načasování zákroku se na místě podařilo zadržet několik gramů bílé krystalické látky,“ sdělila vrchní inspektorka Anna Štegnerová ze svitavské policie. Kriminalisté předpokládají, že se jedná o právě vyrobený pervitin. Pár ho měl zřejmě připravený k distribuci na černém trhu. „Tato látka, stejně jako zajištěné předměty a chemikálie, bude podrobena odborným expertizám. Výsledek budeme znát během několika dní,“ uvedla Anna Štegnerová.

Zadržený čtyřiatřicetiletý muž má dlouholetou zkušenost s distribucí i výrobou drogy. Před časem se vrátil z vězení. Trest, který mu soud naposledy uložil za jeho dřívější drogové delikty, ho zřejmě nepoučil. Ačkoliv tehdy u soudu ve Svitavách před předsedou senátu Bohumilem Kotalou tvrdil, že drogu bere jen kvůli svým zdravotním potížím, po návratu z výkonu trestu se opět objevil na drogové scéně. „Od ledna letošního roku na různých místech ve Svitavách neoprávněně vyráběl drogu metamfetamin – pervitin. Ten pak distribuoval v okruhu svých známých,“ dodala Anna Štegnerová.

Policejní komisař obvinil muže z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Ze stejného trestného činu je obviněna rovněž jeho mladá žena. Ta je podezřelá, že od léta letošního roku nelegální drogu metamfetamin – pervitin neoprávněně distribuovala a prodávala. Čtyřiatřicetiletého muže a jeho devatenáctiletou ženu policisté zadrželi a umístili do policejní cely. Včera je soudce poslal do vazební věznice. Ženu odvezla eskorta do Hradce Králové a muže do Olomouce.

Obvinění jsou sami dlouholetými uživateli pervitinu. Za jejich protiprávní jednání oběma může v případě prokázání viny hrozit až pětileté vězení. Případ je podle policie rozsáhlý. V současné době se vyhodnocují získané informace a důkazy. Ty nasvědčují tomu, že do případu bylo zapleteno více osob. Jejich podíl na zmíněné trestné činnosti byl různý. Kriminalisté hovoří, že je jen otázkou několika dní, kdy z drogové trestné činnosti budou obviněny další osoby.