Na místě zasahovali strážníci místní městské policie, profesionální hasiči z Pardubic a bohdanečští dobrovolní hasiči. „Když jsem dorazila na místo, na výjezdu z města byl odstavený náklaďák se zapnutým oranžovým majákem, několik metrů za ním byl odstavený kontejner se směsným komunálním odpadem, ze kterého se valil zapáchající hustý dým. Vzápětí dorazila naše druhá autohlídka, a tak jsme hned zastavili provoz na silnici, aby nedošlo k ohrožení projíždějících vozidel a aby se mohli hasiči dostat bez problémů na místo,“ komentovala zásah mladší strážník Aneta Hámorská, která dorazila na místo jako první. Hasičské jednotky pak požár hasily zhruba 60 minut.

„Řidič náklaďáku se zachoval mimořádně duchapřítomně, když po zjištění požáru nezazmatkoval a neutekl z auta. Naopak kontejner rychle složil z vozu, poodjel do bezpečné vzdálenosti a místo ještě označil výstražným trojúhelníkem a zapnutým oranžovým majákem,“ dodala Hámorská.

Uhašením požáru v Lázních Bohdanči ale zásah ještě zdaleka neskončil. Bohdanečští hasiči poté ještě provedli doprovod vozidla s kontejnerem do Břehů, kde si jej převzali přeloučští kolegové.

U cíle se ale kontejner znovu vznítil, a tak museli hasiči zasahovat znovu. „Uhašení odpadu není nic jednoduchého. Po prolití neuvěřitelným množstvím vody, kdy se musí hašený materiál prohrabovat lopatami a vidlemi, aby voda zatekla všude, pořád nemáte jistotu, že někde nezůstalo ohnisko. Navíc musíte pracovat v dýchacím přístroji, protože nevíte, co tam kdo vyhodil a jaké zplodiny pak při hoření unikají,“ sdělil Deníku jeden ze zasahujících hasičů.