Dne 1. září 2010 kradl neznámý pachatel v jedné z mateřských školek na Pardubicku. Na místě odcizil z volně pověšené kabelky občanský a řidičský průkaz, kartičku pojištěnce, mobilní telefon, finanční hotovost a dokonce dvě platební karty, ze kterých se následně nebál vybrat částku téměř 9 000,-Kč. Celkově poškozená osoba přišla o osobní věci v hodnotě necelých 14 000,-Kč. Je na místě poznamenat, že kabelka se nacházela v neuzamčené šatně.


Ve čtvrtek dne 2. září 2010 v brzkých ranních hodinách obdržel policejní operační důstojník oznámení o krádeži osobního automobilu značky Škoda 105 z centra Pardubic. Celková škoda nepřesáhla 2 000,-Kč. Nedlouho poté vyrazila policejní hlídka ke vloupání do sklepní kóje. Neznámá osoba si v těchto místech osvojila pánské trekingové jízdní kolo v hodnotě 8 000,-Kč, ze kterého se původní majitel těšil jen několik měsíců.


Největší kuriozitou dne se stala krádež v Polabinách. Dosud nezjištěná osoba se dostala do sklepa jednoho z domů, odemkla si WC a odcizila záchodovou štětku a splachovadlo v hodnotě 300,-Kč.


Všechny uvedené činy jsou v těchto dnech v šetření policie. V souvislosti s těmito případy si Vás strážci zákona opět dovolují upozornit – hlídejte si své osobní věci. Řeč je hlavně o výše jmenované kabelce, která se měla volně nacházet v nezabezpečených šatních prostorech. V mnohých případech odcizení našeho majetku sami nezabráníme, ale proč dávat zlodějům sebemenší záminku k tomu, aby se obohatili tím, co jim nepatří.


stržm. Mgr. Eva Větrovská
vrchní referent