Po celý víkend probíhaly kontroly dodržování provozní doby restauračních předzahrádek nejen v centru města. Policistům strážníci předali jednu osobu v pátrání. Rodičům předali strážníci celkem pět dětí pod vlivem alkoholu, asistovali zdravotníkům u ošetření podnapilého muže, předali k nápravě celkem dvacet pět závad v ulicích města i mírnili spor o dítě u rozcházejícího se páru. V neděli ráno pak přímo před hlídkou strážníků na Masarykově náměstí došlo ke střetu osobního vozidla a chodce. Strážníci poskytli na místě první pomoc a muže předali záchranné službě.

Krádež lubrikantu ho přivedla neprošla bez zadrhnutí

Kdo maže, ten jede. Možná i to si řekl 35letý muž, kterému ovšem krádež nešla tak hladce, jak si plánoval. Plán mu zadřela ostraha a poté i strážníci. Vyklouznul z toho za pět set, ale protože byl zřejmě v úzkých, i lubrikant si nakonec na cestu odkoupil.

Stížnosti z kategorie: Zbytečný výjezd

Někdy se stává, že oznámení neznají míru a hlídky vyrážejí do terénu řešit zbytečná oznámení. Tento víkend byl v tomto směru výnosný. Například oznámení z nedělní noci, kdy strážníci museli vyjet k veřejnému grilovišti na sídlišti Dukla, kde oznamovateli vadilo, že se na veřejném ohništi griluje a z ohně jde kouř. Dva mladíci, kteří si na ohni pekli buřty, se pochopitelně ničeho nedopouštěli. Další stížnost přišla na rušení nočního klidu psím štěkotem v domě. Hlídka při kontrole zjistila, že jediné štěkání se v její přítomnosti ozývá z bytu samotného oznamovatele. Další stížnost přišla z parku Na Špici, kde oznamovateli vadila přítomnost a hra dvou mladíků na hřišti, protože o osm minut přetáhli konec provozní doby sportoviště. Dalšímu stěžovateli zase vadil chlapec, který si kope míčem o stěnu domu. Poškozenou fasádu nemovitosti, kterou viděl oznamovatel, hlídka strážníků ale při nejlepší vůli prostě nenašla.