Před okresním soudem stanul v minulých dnech sedmadvacetiletý Josef Š. Obžaloba jej vinila hned z několika trestných činů – krádeže a neoprávněného užívání cizí věci.

Sebral z bedny noviny i dévédéčka

Obžalovaný koncem loňského srpna ukradl v Holicích, nedaleko prodejny Plus, z bedny u novinového stánku DVD a noviny. Tam poté chodil téměř každou noc a z bedny si vždy něco vzal. „S tím se však zlodějíček nespokojil a pustil se do těžšího kalibru. O týden později totiž odcizil osobní automobil značky Nissan,“ potvrdil našemu Deníku jeden z policistů.

Podle něj ho však nechtěl ukrást, ale jen potřeboval někam dojet. Automobil prý navíc nebyl zamčený.
Josef Š. tedy v noci na prvního září loňského roku sedl do vozidla a údajně chtěl jet do Prahy. „Nutně potřeboval sehnat nějaké peníze. Byl dost zadlužen,“ potvrdil nám pardubický policista.

Daleko se však nedostal. Při cestě v kradeném vozidle si ho totiž všimla policejní hlídka. „Začal nesmyslně ujíždět. V žádném případě nehodlal zastavit. Místy jel rychlostí až 140 kilometrů v hodině. Poměrně dost riskoval,“ potvrdil Deníku jeden z policistů.
Ti ho pak nakonec stejně dojeli a zastavili. „Zablokovali ho a donutili zastavit. Zběsilá honička tak naštěstí netrvala dlouho,“ potvrdil nám dobře informovaný zdroj.

Za dva trestné činy, ze kterých byl Josef Š. následně obviněn, skončil ve vazbě, odkud pak jeho další cesta vedla před pardubický okresní soud. „Obžalovaný Josef Š. byl shledán vinným z trestných činů krádeže a neoprávněného užívání cizí věci. Byl odsouzen k šesti měsícům nepodmíněně s následným zákazem řízení,“ řekl našemu Deníku soudce pardubické okresní justice Karel Gobernac. Podle něj byl Josef Š. do té doby bez záznamu v trestním rejstříku.

„Doznal se, u soudu spolupracoval a svého činu litoval. Vysvětloval to tak, že si půjčil větší obnos peněz na televizi, DVD přehrávač a automobil. Nějak se mu to ale zvrtlo, a tak všechny věci zase prodal. Poté chtěl jet v ukradeném autě do Prahy. Policejní hlídce prý ujížděl proto, aby ho nechytila a celá věc tak nevyšla najevo,“ sdělil jeden z pardubických policistů.