V neděli krátce před půl třetí ráno zjistila obyvatelka jedné z obcí na Chvaleticku, že místní prodejna má rozbité okno. Zavolala tedy ihned na linku 158 a policisté z Obvodního oddělení ve Chvaleticích vyrazili. Cestou ale přijeli k dopravní nehodě. „Na silnici stála havarovaná Škoda Fabia, nikde nikdo nebyl, jen kolem auta ležely pivní lahve. To bylo asi dva kilometry od prodejny, kam kolegové mířili, proto pojali podezření, že by se mohlo jednat o vozidlo pachatelů předpokládaného vloupání do obchodu,“ konstatoval tiskový mluvčí pardubické policie Radovan Sablík.

„Samotnou dopravní nehodu přijeli vyšetřovat příslušníci dopravního inspektorátu, místní policisté samozřejmě zamířili k obchůdku. Zde skutečně zjistili, že se jedná o vloupání a majitel prodejny uvedl, že pachatel, nebo možná pachatelé, odcizili hlavně přepravky s pivem,“ podotkl Radovan Sablík.

„Vyšetřování se rozběhlo na plné obrátky a přijeli kriminalisté, kriminalistický technik i služební psovod s naším čtyřnohým pomocníkem,“ nechal se slyšet mluvčí.

Šel s pravdou ven

„Společným šetřením policistů obvodního oddělení a služby kriminální policie a vyšetřování byli zjištěni tři podezřelí. Z nich dva byli hned ráno v osm hodin zadrženi a poslední z trojlístku, ten, co seděl za volantem, se sám dostavil na policejní služebnu v Přelouči. Tady chtěl oznámit krádež fabie, ale to už se nad ním stáhla mračna a musel s pravdou ven,“ pokračoval Radovan Sablík.
„Všichni tři podezřelí si od policejního komisaře vyslechli obvinění pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškozování cizí věci. Navíc řidič – neřidič ještě maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění,“ pravil mluvčí pardubické policie.

„Automobil kolegové předali majiteli, otci mladíka, který seděl za volantem. Škoda na voze činí 170 tisíc, škoda vzniklá majiteli obchodu je pak 16 270 korun,“ uzavřel.