„Pachatelé využívají nepozornosti svých obětí. Například v hromadných dopravních prostředcích zneužívají tlačenice, často při nastupování nebo vystupování cestujících, kterým seberou věci z vnějších kapes batohů, kabelek, ale i kapes,“ informoval náš Deník mluvčí pardubické policie Radovan Sablík.

„Dalším nebezpečím, a možná ještě větším, je nepozornost občanů. Stačí si i krátkodobě nevšímat svých věcí a zloději tuto příležitost hned bez rozpaků využijí. To dělají v obchodních domech, kde bývají objektem jejich zájmu tašky a kabelky zanechané v nákupních košících nebo jenom ,vystavené’ peněženky v otevřených taškách přehozených ledabyle přes rameno,“ poznamenal mluvčí pardubických policistů.

K tomu podle něj nelze opominout ani krádeže v restauracích a barech. „Hosté si často položí své věci, peněženky, ale i mobilní telefony na stůl a pro zloděje je pak otázkou okamžiku cokoliv sebrat,“ sdělil Radovan Sablík. „Nám nezbývá než apelovat na občany, aby si především hlídali svůj majetek a nezjednodušovali svou lhostejností zlodějům jejich protiprávní jednání,“ dodal.