V pondělí začne případem manželů Moťkových. Ti se zpovídají z obžaloby ze spáchání trestného činu zneužívání informací v obchodním styku. Toho se měli dopustit v letech 2001 až 2004, kdy Otakar Moťka uzavíral nevýhodné smlouvy na úkor jedné ze společností, v níž byl obchodním ředitelem, a ve prospěch dalších dvou společností, v nichž figuroval. Nejrůznějšími machinacemi způsobili manželé podle obžaloby škodu přesahující 50 milionů korun.

V jiné soudní síni v pondělí opět usednou na lavici obžalovaných Zdeněk Medřický, Josef Štípl a Vladimíra Štíplová. Tato trojice se údajně dopustila podvodů za několik milionů.

Několikaleté vězení hrozí také někdejšímu jednateli a společníkovi firmy Czech-Trading Rychnov nad Kněžnou Miroslavu Štěpánkovi, který je obžalován ze zpronevěry, podvodu a porušování povinností při správě cizího majetku. Spolu s ním je stíhán i obchodní ředitel společnosti Jiří Jirák, který se měl dopustit zpronevěry. Podle obžaloby Štěpánek vyvedením peněz z firmy na jiné účty způsobil škodu za 50 milionů.

Opět se před soudem ocitne také skupina, která čelí podezření, že obchodovala s lidmi. Ladislav Kováč, Ilona Gabčová, Vojtěch Lakatoš a Jakub Sivák měli dívkám ze sociálně slabých rodin slibovat práci barmanky v Čechách či v zahraničí. Místo toho je však údajně nutili k prostituci a to i pod pohrůžkami násilí.