V Pardubicích se teď ověřilo, že opilecké štěstí se nevztahuje na krádeže. O uplynulém víkendu to pardubičtí strážníci připomněli hned dvěma mužům. Oba se pokoušeli krást alkohol.

JEDNA ODPOLEDNE A TŘI PROMILE

„Prvním výtečníkem byl jedenadvacetiletý muž, který se potácel mezi regály v jednom z polabinských supermarketů. Pokus pronést lahev skotské bez placení mu ale nevyšel a tak celý případ skončil u strážníků," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Už při příjezdu si prý hlídka všimla vláčných pohybů dopadeného lapky.

„Mladík v jednu hodinu odpoledne nadýchal necelé tři promile alkoholu, proto jej strážníci převezli na záchytku, kde ošetřující lékař rozhodl o jeho hospitalizaci a po vystřízlivění byla muži uložena dvoutisícová bloková pokuta," dodala Lucie Klementová.

Dalším klientem strážníkům byl čtyřicetiletý muž. I jeho neodolatelně přitahovala láhev skotské.

„Jelikož má dotyčný výtečník kromě problému s alkoholem i potíže s drobnými krádežemi, kterých se dopouští opakovaně, zamíří přestupek ke správnímu orgánu a odcizená láhev byla ještě ten den opět vrácena do prodeje," sdělila Lucie Klementová.

Jenže touha po alkoholu byla asi opravdu silná, protože toho samého muže hlídka po spáchání toho samého přestupku dostala do rukou podruhé. V tom samém obchodě.

„Tentokrát zkusil pronést bez placení dvě lahvová piva. A zase neúspěšně. Navíc, během těch dvou hodin se stačil uvést do podnapilého stavu, takže jakékoliv jednání s ním bylo nemožné. V dechu měl 2,74 promile, což mu zajistilo převoz na záchytnou stanici, kde do vystřízlivění zůstal," řekla Lucie Klementová.

POD BUNDOU LAHEV VODKY I RUMU

A že jde o nepoučitelného jedince dokázal hned vzápětí po propuštění ze záchytky. Zamířil totiž do nejbližšího supermarketu u nádraží.

Za bundu tentokrát schoval lahev vodky a lahev rumu a takto vybaven se pokusil projít přes pokladny. Opět neúspěšně a potřetí za dva dny tak skončil v péči strážníků. „Všechny jeho prohřešky byly zadokumentovány a předány správnímu orgánu k vyřešení," uzavřela mluvčí pardubických strážníků.