Kriminalisté zjistili, že zemřelý je občan Moldávie. Měl se zdržovat v České republice v pronajatém domě společně s dalšími cizinci už od roku 2017.

Prověřování bylo velmi náročné právě s ohledem na to, že se jednalo o cizí státní příslušníky, a ti již opustili území České republiky. Díky analýze DNA se nám podařilo jednoznačně potvrdit totožnost zemřelého, tehdy 49letého občana Moldávie," uvedla Markéta Janovská, tisková mluvčí krajského ředitelství policie.

Kriminalisté Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Pardubického kraje tak společně s tlumočníkem vyjeli v rámci prověřování provádět další úkony přímo do Moldávie. Tam ve spolupráci s prokurátory Moldavské republiky se jim podařilo jednoznačně zjistit a určit podezřelého, tehdy 47letého muže státní příslušnosti Moldávie, který se měl sám podílet na usmrcení 49letého spoluobčana Moldávie. Motivem vraždy měly být osobní neshody mezi oběma muži. K činu mělo dojít počátkem října roku 2017. Podezřelý se v současné době údajně zdržuje mimo území Moldávie.

„Po zajištění a vyhodnocení všech důkazů, včetně těch získaných na území Moldávie, byla cestou Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové a následně Nevyššího státního zastupitelství v Brně odeslána žádost o převzetí trestního řízení k vyřízení Generální prokuratuře Moldavské republiky,“ uzavřela Markéta Janovská.