Až k použití pistole došel v sobotu večer banální spor o tříděný odpad na hlavní třídě Pardubic. Na třídě Míru se do sebe pustili dva muži.

"Ke sporu došlo u popelnic. Jednomu z mužů se nezdálo, jak druhý muž třídí odpad. Došlo k potyčce, u které nakonec museli zasahovat policisté. Napadený muž, který vysýpal odpadky u sebe totiž měl legálně drženou střelnou zbraň, kterou v nastálé potyčce tasil a použil," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Napadený muž vypálil do vzduchu dva varovné výstřely. Do rvačky se poté vložila policejní hlídka, která se na místo přiřítila v okamžiku, kde se oba muži doslova rvali o pistoli. Pod hrozbou použití služebních zbraní policisté oba muže přinutili potyčku ukončit. Na místo vzápětí dorazila další prvosledová hlídka s balistickým štítem. Jednoho z aktérů bitky policisté museli srazit na zem poté, co si při zadržení začal sahat do kapsy. 

"Zbraň policisté zajistili, oba dva muži byli převezeni k výslechu. Ukázalo se, že jde o skutečnou a ostře nabitou, nikoliv poplašnou pistoli. Nikdo z účastníků nebyl nijak vážně zraněn. Zda a z jakého skutku budou případně obviněni, je zatím příliš brzy uvažovat," doplnila Maturová.

Bitka kvůli televizi

Nebyla to ale v sobotu jediná událost, která v Pardubicích skončila rvačkou kvůli banalitě. Na ubytovně v lokalite U Trojice ráno museli policisté zasahovat také. Tentokrát kvůli televizi.

"Na ubytovně došlo k potyčce mezi dvěma spolubydlícími. Muži se do sebe pustili kvůli běžící televizi. Policisté oba muže zajistili. I v tomto případě putovali oba k výslechu. Jeden z mužů utrpěl následkem útoku zranění," uvedla policejní mluvčí.