Má být území lesíků v Trnové nebezpečným koutem Pardubic? Brutální přepadení 50leté ženy, ke kterému zde došlo, podobné otázky vyvolalo.

Připomeňme si, co se odehrálo. Muž na kole měl v lesíku za obchodním domem Globus s ruským přízvukem oslovit ženu s žádostí o cigaretu a byl odmítnut. Když však žena viděla, že po několika metrech jízdy kolo odkládá a jde opět k ní, pokusila se vrátit zpět k obchodnímu domu. Muž ji dostihl, znovu žádal, tentokrát o mobilní telefon. Pak přišel útok a bezvědomí, po němž ženu s tržnou ránou v obličeji našly dvě dívky, které zavolaly policii.

Ta v souvislosti s přepadením hledá muže ve věku 25 až 35 let, který se měl 30. srpna mezi třináctou a čtrnáctou hodinou místem pohybovat na kole.

Vše se mělo odehrát za bílého dne v lokalitě, o které se jako o nebezpečné v Pardubicích nikdy nemluvilo. „Pro nás to není nijak kritická oblast a určitě ne za bílého dne,“ popisují strážníci výjezdové hlídky městské policie na jedné z cestiček vedoucích lesem, kterými lze od obchodního domu Globus dojít až k sídlišti Nová Trnová.

Zdroj: DENÍK/Jiří Sejkora

Oblast kolem Trnové k problémovým místům dosud nepatřila. I když i sem občas policisté nebo strážníci jezdí. „V blízkosti se nachází dvě ubytovny většinou pro zahraniční dělníky. Jde o hotel Trim a T-String. Tam je to většinou narušení veřejného pořádku v důsledku konzumace alkoholu. Poblíž místa v lesíku u výpadovky na Hradec Králové také sídlí bezdomovci. O těch ale možná nevědí ani místní obyvatelé,“ říkají strážníci z výjezdové hlídky. A ani tak často, jak by se mohlo zdát, do této části Pardubic nevyjíždějí.

Jako úplně bezpečnou oblast však obyvatelé tento kout města také nevnímají. „Je to zkratka od Globusu k sídlišti, ale ani předtím mne to tím lesem moc nelákalo a teď po přepadení už vůbec ne. Je vůbec divné, že si to někdo troufl takhle za dne. Ti lidé, kteří mají domy blízko jedné z těch ubytoven, tak ti z toho sousedství zrovna nadšeni nejsou, ale co já vím, tak to doteď byla maximálně nějaká ukradená zelenina ze zahrady,“ uvedly své pocity dvě ženy, které bydlí na sídlišti Nová Trnová.

Shodou okolností policie v Pardubicích řešila i jiné přepadení, ke kterému došlo ve stejném týdnu. Skupina dvou mužů se pokusila uškrtit a okrást pardubického taxikáře. Vylákali jej za město a napadli. Muž se však ubránil a po skupině, kterou doprovázela jedna žena, policie začala pátrat. Pachatelé už byli v minulých dnech nalezeni v Maďarsku a na případu pracuje tamní policie.