Na vině je zřejmě společnost Kvalt, která byla investorem stavby s osmašedesáti byty. O PŘÍPADU JSME INFORMOVALI JIŽ 25. ZÁŘÍ - ČTĚTE ZDE

Klienti platili zálohu

Podle našich informací složily zálohu desítky klientů. A to mnohdy až do výše devadesáti procent ceny. Firma se prý ale před několika měsíci dostala do problémů, stavba se zastavila, a tak lidé nemají ani nový byt, ani své peníze.
Celým případem se nyní zabývá hospodářská kriminálka. „Zatím evidujeme deset poškozených, kteří podali trestní oznámení. Jedná se o firmy i soukromé osoby,“ řekla našemu Deníku mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Lidem, kteří měli vlastnit nové byty v Milheimově ulici a mnohdy se kvůli tomu přestěhovali i ze vzdálenějších míst republiky, však nyní zůstaly jen oči pro pláč. „Koupili jsme si jeden z těchto bytů už loni v září. Nejprve jsme zaplatili rezervační poplatek a poté jsme dokonce uhradili už i devadesát procet z celkové ceny bytu, což bylo milion šest set tisíc korun,“ řekla Pardubickému deníku jedna ze zoufalých majitelek bytu, která však své bydlení vlastně nemá.

Firma Kvalt má totiž dluhy a je proti ní nařízena exekuce. Lidé, kteří si tedy koupili v tomto rezidenčním domě byty, musí nyní čekat, jestli společnost Kvalt stavbu dokončí nebo jestli se rozestavěného objektu ujme někdo jiný.
Podle našich informací se jednatel společnosti Kvalt Radoslav Mareš s budoucími majiteli bytů vůbec nekontaktoval a neozýval se prý ani realitní kanceláři Zeus, která byty nabízela k prodeji.

Lidé, kteří si na zálohu brali hypotéky, jsou nyní zadlužení na mnoho let. Jedinou svou víru nyní upírají k pardubické policii, která se případem zabývá. „Celou věc šetříme pro podezření z trestného činu podvodu. Celková škoda je zatím vyčíslena přibližně na částku dva miliony korun,“ uvedla pardubická policejní mluvčí a dodala, že stále přicházejí další a další trestní oznámení.

Podle ředitele firmy Zeus Vlastimila Freiberka nyní záleží na bance a investorovi, jestli se rozhodnou předat stavbu někomu jinému.
„Problém je, že vlastně neexistuje žádný zákon, který by k tomu investora donutil,“ dodal Vlastimil Freiberk.