Dvojice pachatelů – chlapec a dívka, si vyhlédla dvojici kamarádů. Všem aktérům příběhu je méně než osmnáct let. Vše se odehrálo na dětském hřišti v ulici Na Kopřivníku.
Pachatele zajímal především batoh. Z něj nejprve odcizili botu.

„Botu odcizili a posléze zapálili," popsala první kousek mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Jenže pachatelé neskončili jen žhářstvím.
„Po chvíli se k dětskému hřišti vrátili a z batohu tentokrát odcizili mobilní telefon a herní konzoli," dodala Eva Maturová.

Do dvaceti minut

Celou věc na linku 158 oznámila matka jednoho z chlapců poté, co se na všechno přišlo. Na místo přijela hlídka z obvodního oddělení a pak už se věci hýbaly docela rychle. Případ policisté vyřešili i s přiznáním zúčastněných do dvaceti minut.
„Jeden z okradených si pamatoval na dívku, která se kolem místa pohybovala. Policisté podle popisu určili, o koho by se mělo jednat, a vyrazili k jejímu bydlišti. Hledaná doma nebyla, ale dívčin otec ji telefonicky přivolal domů. Dívka nejprve vše zapírala, pak ale musela s pravdou i jménem svého komplice ven. Společně se ke skutkům přiznali a vzápětí také policisty zavedli na místo, kde si elektroniku ukryli," popsala Eva Maturová.

Ukradené věci za téměř čtyři tisíce korun se našly ve skrýši nedaleko hřiště. Herní konzole se vrátila majiteli neporušená, z telefonu už ale pachatelé stačili odstranit SIMkartu.