Děvčátka, pozor na svoje děti ve Chvaleticích, hlavně holky a ženy. Jsou tu tři „týpci“ tmavé pleti, co přepadávají mladé holky a ženy!

Zpráva jako hrom, masově šířená od neznámého zdroje na Facebooku, vyděsila před dvěma týdny Chvaletice na Pardubicku. Byl to přitom výmysl, patřící mezi tzv. „fake news“ neboli „hoaxy“.

No nemějte se ale na pozoru, když navíc podle stejné zprávy měli tito výrostci předtím znásilnit ve vlaku mladou průvodčí!

Lži vládnou světu. Ne tištěným novinám, ale internetu, který je dnes mnohem populárnější.

Vyděšení lidé pak zločin nebo islamistu vidí na každém rohu. Jako třeba muž, který si u Prachovic na Chrudimsku spletl lesní dělníky s běženci a hned zalarmoval policii.

Dřív jsme děti strašili čerty, dnes lidé umí děsit celou veřejnost jediným kliknutím myší.

Svobodná společnost se svobodně šířenými informacemi přinesla záplavu nejen překroucených, ale i přímo lživých a zcela vymyšlených zpráv. V anonymním prostředí internetu jsou bohužel autoři těchto zaručených „informací“ obtížně vypátratelní.

Nejvíc na čtenáře zabírají falešné zprávy (moderní terminologií řečeno „hoaxy“ nebo „fake news“) o bandách znásilňovatelů a lupičů, Romech páchajících trestnou činnost nebo ještě lépe o muslimských migrantech, kteří se už u nás zabydlují.

Na vlastní oči sice skoro nikdo ještě žádného běžence neviděl, zla ale přesto podle řady „informací“ už páchají dost a jistý politický podnikatel – imigrant na tom dokonce skoro vyhrál parlamentní volby.
Vedle chvaletického případu, který na sociálních sítích sdílely stovky lidí, je pikantní kauza lesních dělníků vydávaných oznamovatelem za muslimské běžence. Stalo se tak v roce 2015.

„Občan nám sdělil, že u silnice Vápenný Podol – Prachovice na Chrudimsku se pohybují tři běženci, kteří se už asi na místě zabydlují a staví si bunkr nebo nějaké týpí. Oznamovatel uvedl, že žil v Anglii a že bezpečně poznal, že se jedná právě o nelegální migranty,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Z Pardubic je zase znám případ vymyšleného únosu. Autorka lživé tvrzení šířila po Facebooku s tím, že se její známé v pardubickém Atriu pokoušeli neznámí lidé unést dítě a policie nic neřeší. Jenže policie řešila. Videozáznam ukázal, že se nepozorným rodičům dítě zatoulalo málem až na rušnou ulici a jen díky pozornosti cizí ženy byla holčička vrácena rodičům.

Stovky neuvěřitelných a dech beroucích zkazek panují i kolem uprchlického tábora v Kostelci nad Orlicí. Zdejší policie byla osočována, že má embargo informovat o zdejších údajných (protože vymyšlených) znásilněních dvou holčiček. V Kostelci mělo dojít ze strany migrantů i k několika násilným loupežným přepadením a byla tu v kontejneru prý objevena mrtvola.

Cože? Vy to nevíte? Tak v tom případě asi málo čtete ty „správné“ servery…