Upozornili na sebe popíjením v městském parku, kde takovéto jednání zakazuje městská vyhláška.

Kde k alkoholu přišli se trojice také nemohla dohodnout. Nakonec po krátkém společném „vzpomínání" místo, kam odhodili lahve našli a vybavili si i prodejnu, kde je jedna z dívek nakoupila. Šlo o prodejnu potravin, kde se alkohol mladistvým prodával již opakovaně.

„Zatímco nezletilé osoby byly předány rodičům a přestupky spáchané mladistvými strážníci projednali na místě, s prodejcem mohli prohřešek řešit až ráno, protože prodejna byla již uzavřena. Prodejce cizí státní příslušnosti se ke spolupráci se strážníky vůbec neměl a velmi často 'nerozuměl česky', pokud šlo o méně příjemné otázky. Díky spolupráci s jiným prodejcem, který při sepisování zápisu vše podrobně přeložil, se nakonec prodejce příslovečna 'chytil za hlavu' a zjistil, že si postarší prodavač v jeho provozovně opět neprověřil, zda osobě, které alkohol prodává, bylo skutečně osmnáct let," uvedla vrchní strážník chvaletické městské policie Aneta Hámorská.

Jenže podobný problém se v prodejně už řešil v létě i na podzim. „Strážníci proto využili nové možnosti přestupkového zákon a uložili prodejci velmi vysokou pokutu a i nadále se budou této problematice důsledně věnovat," dodala Aneta Hámorská.