„Obsluha telefonovala na linku 158 a oznámila, že k baru přistoupil muž s nožem a pod pohrůžkou násilí žádal vydání finanční hotovosti. Následně prý sám sáhl do pokladny a peníze si vzal. Mimo to z herny odcizil dva mobilní telefony. Komplic muže stál u vchodových dveří a hlídal okolí. Po akci pak oba dva z místa utekli,“ popsal našemu Deníku událost jeden z pardubických policistů.

Na útěku ale nebyli dlouho, neboť je postupně zadrželi policisté z oddělení hlídkové služby (viz ilustrační foto). V síti však uvízl i třetí výtečník, který byl u toho, když se mladíci na přepadení domlouvali.

„Zde odvedli velmi dobrou práci i kolegové služby kriminální policie a vyšetřování, kteří na případu intenzivně pracovali a po provedených výsleších a nezbytných úkonech mohli všechny tři zadržené obvinit z trestného činu loupeže,“ chválí své kolegy tisková mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Shledá–li soud všechny tři mladíky vinnými, hrozí jim až deset let odnětí svobody.

Podle našich informací se v tomto případě jedná o mladíky z Pardubic ve věku devatenáct až jedenadvacet let. „Obvinění jsou stíháni na svobodě,“ upřesnila Deníku policejní mluvčí.