"Hlídka v takovém případě závadu zadává k nápravě, ale pro jistotu se operační ve velíně podíval zpět v čase a nemusel hledat dlouho. Chvíle hledání a našel dvojici panáčků, kteří jen pár minut předtím v křižovatce vyváděli psí kusy," popsal tiskový mluvčí strážníků Jiří Sejkora. Svoje počínání si při tom natáčeli na mobilní telefon.

"Jeden zřejmě podlehl dojmu, že je Tarzan a proskakoval křovím u silnice, poté se vrhl na nebohou dopravní značku. Každou správnou akční scénu vždy snímá víc kamer a tato nebyla výjimkou. O kameře městské policie mladíci nevěděli stejně jako o tom, jaký bude jejich krátký film divácký hit," dodal Sejkora. Strážníci si ale na záznamu všimli toho, že kolem projíždělo auto, jehož řidič mladíky zdravil. Stálo je to tak pár minut času a několik telefonátů, než se dopátrali, kdo dva mladí muži jsou. "Obě neznámé hvězdy se rychle staly známé a slavné. Devatenáctiletý hlavní protagonista příběhu už má za sebou první velké interview spojené s podáním vysvětlení na služebně městské policie a před sebou správní řízení," dodal s nadsázkou Sejkora.

"Poctivě ale dodáváme, že mladý muž svého jednání po vystřízlivění patřičně lituje, omlouvá se za něj a sám chce způsobenou škodu nahradit. Snad mu to předsevzetí vydrží," uzavřel mluvčí.