Vše začalo v úterý jako již tradiční obtěžování řevem na jednom z nedalekých společných dvorů v Husově ulici. Policejní hlídka dva hlučné aktéry příběhu ve věku 27 a 28 let na místě zastihla. Zafungoval ale strach. Obyvatelé okolních domů se zřejmě v obavě z případné pomsty nechtěli k případu znát a tak policejní hlídka pouze mužům domluvila a odjela.

O několik minut později se ale policisté vraceli. Oba výtečníci totiž nepřestali dělat vyrvál a navíc už i na jednoho z obyvatel zaútočili. O tom se ale kvůli strachu místních obyvatel policisté dozvěděli až tak, že je někdo upozornil voláním z okna. A vzápětí pak našli zraněného šedesátiletého muže.

K tomu měli mladíci přistoupit ve chvíli, kdy se vracel z hokejového utkání a před domem uvazoval svoje jízdní kolo. Romové po něm nevybíravým způsobem požadovali jeho vydání.

Oslovený muž to odmítl, jenže s tím se pachatelé nesmířili a rozhodli se zmocnit se kola násilím. Jeden z nich vytáhl nunčaky (zbraň sestávající ze dvou zpravidla dřevěných rukojetí spojených řetězem). S těmi vzápětí muže několikrát udeřil do hlavy.
„Pacienta s tržným zraněním na hlavě jsme převezli do nemocnice kvůli ošetření a sešití rány,“ potvrdila mluvčí pardubické záchranky Helena Škuligová. Policisté se pak vydali do nedalekého vnitrobloku hledat pachatele.

„Jednoho z podezřelých zajistili hned na dvoře, druhý pokřikoval z okna,  před hlídkou se ukrýval za zamčenými dveřmi bytu. K otevření jej měla přesvědčit až jeho přítelkyně,“ uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Kvůli 800 korunám

U obou spoutaných výtržníků pak policisté provedli dechovou zkouškou.  U jednoho z pachatelů byla naměřena hodnota 2,61, u druhého 2,89 promile alkoholu v dechu. Policisté pak také zajistili ukradené jízdní kolo v hodnotě osm set! korun, které mladíci mezitím stihli ukrýt ve sklepě.

„Oba zadržení byli obviněni ze spáchání trestného činu loupeže. Bude-li soudem jejich vina uznána, hrozí jim trest vězení v délce trvání až desíti let,“ konstatovala mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Oba muži jsou od včerejšího dne z rozhodnutí soudu stíháni vazebně.