Někteří bezdomovci si pak záchytku pletou s hotelem zdarma. Jeden se například odvozu dožadoval bušením na dveře služebny se slovy: „Je mi zima, chci odvézt na záchytku!"

„Strážníci muže, který ode dveří odmítal odejít, dokud nebude splněno jeho přání, vyvedli a poučili jej o tom, jak ve městě fungují azylová centra pro osoby bez přístřeší, které právě pro tyto případy město zřizuje a platí. Pravdou ale také je, že v těchto zařízeních je třeba dodržovat daná pravidla, mezi která patří i zákaz konzumace alkoholu," uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Pak jsou lidé, jako třeba 54letý cizinec, který už na záchytné stanici svým spolunocležníkům na pokoji vyhrožoval zabitím. Jelikož se nehodlal uklidnit, byl za asistence strážníků přestěhován do samostatné místnosti, kde si už mohl křičet dle vlastní libosti.

Na Dubině například nebyli lidé ani strážníci s to probudit 41letého muže z Rumunska, který si ustlal venku na trávníku. Když se probouzení konečně podařilo, nebyl muž zase schopen ani dýchnout do kontrolního přístroje a skončil hospitalizován na záchytné stanici.

Další opilý, tentokrát 22letý, muž skončil na záchytce poté, co se v baru choval nevhodně.

„Mladík obtěžoval ostatní hosty i personál nevhodným chováním, pod vlivem alkoholu byl agresivní a bojovná nálada ho neopustila ani při příjezdu hlídky. Dechová zkouška byla s pozitivním výsledkem 2,25 promile. Ráno pak přišla i bloková pokuta," dodala Lucie Klementová.