Majitel ji měl za výlohou prodejny míchání barev na auta a veterány v Ohrazenicích. A 9. ledna před půl šestou ráno výlohu rozbil neznámý muž, stroj naložil na vozík za auto a odjel ve směru na Staré Hradiště.

„Pachatel se na místě v době činu střetl s mužem, který se stal svědkem události. Svědek na něj zakřičel, ale reakce pachatele v něm vzbudila obavu o jeho život či zdraví. V ten okamžik mu nezbylo nic jiného, než utéct a zavolat policii. Kriminalisté na místě činu zajistili několik stop a po pachateli stále pátráme. Informace o motocyklu přijme linka 974 566 701,“ uvádí mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

S výzvou o pomoc při pátrání se připojuje i majitel. „Motorka je v naší rodině od roku 1947, takže se jedná o srdeční záležitost – památka na tátu. Za nález nebudu šetřit na odměně,“ slibuje Vladimír Polák.

Popis motocyklu: Jawa 175 Speciál z roku 1935. Velká Bosch lampa se zaletovanou dírou pro vypínač, na boku odřená od pádu. Nemá mechanické ovládání přepínání, je tam dvouvláknová žárovka. Karburátor Viliers. Pod světlem je držák na lékárnu. Pod tandemem je kožená brašna. Na nádrži je plaketa Lázně Bohdaneč. Je pojízdná. Na veteránských akcích jezdila od roku 1986, převážně ve východních Čechách.