Soud rozhodl trestním příkazem, který byl poté přeložen do němčiny a doručen rakouským občanům. Dva z nich proti rozsudku podali odpor, soud proto jejich případ znovu projedná v hlavním líčení.
„Všichni čtyři byli uznáni vinnými z přečinů výtržnictví a poškozování cizí věci, jeden navíc z nebezpečného vyhrožování. Tresty byly shodně uloženy ve výši šesti měsíců odnětí svobody s tříletým podmíněným odkladem a vyhoštění z území České republiky na dobu tří let," uvedl soudce Petr Vaněček.

Motorkáři vloni 16. května nejprve cestou z Chrudimě asi ve 30členné skupině nebezpečně brzdili před auty jedoucími za nimi a roztahovali se po celé šířce silnice. U Opatovic nad Labem na Pardubicku na silnici I/37 pak jedno z aut, Volkswagen Passat, zablokovali a propíchali mu pneumatiky a měli mu také rozbít zpětná zrcátka. Spolujezdci z poškozeného vozu navíc jeden z motorkářů podle policie vyhrožoval nožem. Právě řidič passatu se s nemožností skupinu motorkářů předjet potýkal již od Chrudimi.

Po roztržce odjeli do Hradce Králové, kde se je policii podařilo zastavit a čtyři z nich za pomoci řidiče poškozeného auta zadržet. První noc strávili muži ve věku 43, 40, 39 a 36 let , poté už byli stíháni na svobodě.
Třem mužům hrozily za výtržnictví a poškozování cizí věci až dva roky vězení, čtvrtému kvůli paragrafu nebezpečného vyhrožování dokonce tři roky.
Hlavní líčení s dvěma muži, kteří podali proti rozhodnutí soudu odpor, se uskuteční 7. března.