Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mrazy „skříply“ i stavbu pardubického letištního termínálu

Pardubice - Dělníci nyní pracují na střední odbavovací hale letiště.

8.2.2017
SDÍLEJ:

Kostra stavby letištního terminálu se již rýsuje. Celá hrubá stavba by měla být hotova na jaře. Foto: Archiv J. Skalického

Mrazy zpomalily stavbu letištního terminálu, v některých částech je skluz až jeden měsíc. Plánovaný termín dokončení, listopad 2017, by přesto neměl být ohrožen.

Stavbaři mají na terminálu hotové veškeré podzemní sítě a přeložky, směrem na Popkovice vyrostla protihluková stěna. V současné době pracují na střední odbavovací hale, která má monolitické sloupy kombinované s ocelí. „Je to trochu komplikované kvůli počasí, nemůžeme odbedňovat tak rychle a uzavřené části betonu vytápíme. V jedné části máme zpoždění asi tři až čtyři týdny, ale to doženeme, až bude hezky," řekl Jiří Požár, technický dozor investora stavby.

V polovině března se uskuteční jednání rad Pardubického kraje a města Pardubice, na kterém se bude hovořit o dostavbě areálu. „V České republice je pět páteřních letišť, a pokud se zlepší parametry našeho letiště pro cargo, charterové lety a snad i některé pravidelné linky, tak má svůj smysl a do budoucna se to kraji vrátí i jako celku v investičních příležitostech," uvedl náměstek hejtmana Roman Línek. Hejtman Martin Netolický byl nedávno šokován nízkým počtem odbavených cestujících v roce 2016.

„Pokud budujeme terminál pro třicet tisíc lidí, tak je to podle mého neefektivní investice," nechal se slyšet.

Základní kámen terminálu byl položen v květnu 2016. Vyjde na 256 milionů korun. Zaplatí ho akcionáři letiště, ze dvou třetin město Pardubice a z jedné třetiny Pardubický kraj.

Autor: Pavlína Roztočilová

8.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení