Mrazy zpomalily stavbu letištního terminálu, v některých částech je skluz až jeden měsíc. Plánovaný termín dokončení, listopad 2017, by přesto neměl být ohrožen.

Stavbaři mají na terminálu hotové veškeré podzemní sítě a přeložky, směrem na Popkovice vyrostla protihluková stěna. V současné době pracují na střední odbavovací hale, která má monolitické sloupy kombinované s ocelí. „Je to trochu komplikované kvůli počasí, nemůžeme odbedňovat tak rychle a uzavřené části betonu vytápíme. V jedné části máme zpoždění asi tři až čtyři týdny, ale to doženeme, až bude hezky," řekl Jiří Požár, technický dozor investora stavby.

V polovině března se uskuteční jednání rad Pardubického kraje a města Pardubice, na kterém se bude hovořit o dostavbě areálu. „V České republice je pět páteřních letišť, a pokud se zlepší parametry našeho letiště pro cargo, charterové lety a snad i některé pravidelné linky, tak má svůj smysl a do budoucna se to kraji vrátí i jako celku v investičních příležitostech," uvedl náměstek hejtmana Roman Línek. Hejtman Martin Netolický byl nedávno šokován nízkým počtem odbavených cestujících v roce 2016.

„Pokud budujeme terminál pro třicet tisíc lidí, tak je to podle mého neefektivní investice," nechal se slyšet.

Základní kámen terminálu byl položen v květnu 2016. Vyjde na 256 milionů korun. Zaplatí ho akcionáři letiště, ze dvou třetin město Pardubice a z jedné třetiny Pardubický kraj.