Muž přijel do Pardubice vlakem, na nádraží si z bankomatu vybral čtyři tisíce.

„Hned u dveří z nádražní haly byl ale osloven párem žebrajících osob bez domova. Ti sice chtěli jen drobné, které také dostali. Dobrodinec však záhy začal v kapse postrádat i ty vybrané čtyři tisíce korun,“ přiblížil situaci mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora.

Dvojce dělala, že se jich situace nijak netýká a z místa rychle odešla. Muž proto přivolal strážníky, kteří i pomocí kamer zjistili, jak se věc má.

V cíli bostonského maratonu v roce 2013 vybuchly dvě podomácku sestrojené nálože
Papiňák jako bomba? Pyrotechnici zkoumají výbušninu, kterou nastražil vrah

„Mezitím hlídka podezřelou dvojici i peníze postrádajícího muže zastavila. 56letý muž a 37letá žena v té chvíli byli ti nejpoctivější lidé na světě, kteří by nikdy nic nevzali, žena se na nádraží ohýbala jen pro nedopalek cigarety a o žádných penězích určitě nic nevědí,“ dodal Sejkora.

Chtěl být hodný na bezdomovce, ti jej mezitím obrali o čtyři tisíceChtěl být hodný na bezdomovce, ti jej mezitím obrali o čtyři tisíceZdroj: Městská policie Pardubice

Po krátkém rozhovoru žena pochopila, že nemá cenu dál zapírat. Následně tak pod tíhou důkazů z jedné své ponožky vytáhla čtyři tisíce korun.

Za své nepoctivé jednání dostala od strážníků obratem pokutu a skutečný majitel pak dostal své bankovky zpět.