Ztratit se dá ledasco. Když ale pardubickým strážníkům nad ránem zazvonil telefon, kde jim člen rybářské stráže oznámil nález brokovnice, bylo to velké překvapení. Ke střelné zbrani byli povoláni také policisté z odboru zbraní a střeliva.

"Jednalo se o nabitou brokovnici s výrobním číslem vyrytým azbukou. Komu zbraň patří, to mohli ve svých evidencích dohledat muži zákona z oddělení zbraní, střeliva a bezpečnostního materiálu. Ti už během pár minut věděli, jakým směrem se mají vydat, aby na jejího majitele zazvonili. V jeho očích viděli nemalé překvapení. Nejspíš chvíli netušil, proč ho policie v místě bydliště navštívila, ale to zjistil hned poté, co se ho zeptali: „Nepostrádáte zbraň?". Jaká byla jeho odpověď? „Já ji nechal u rybníka."," popsala dění kolem zatoulané zbraně mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Muž se v úterý vydal ven cvičit psa. Zbraň přitom na malou chvíli odložil. A pak to dokáže život zamotat. Zavolal mu známý s prosbou, aby mu s něčím pomohl. Muž tedy všeho nechal, sedl do auta, odjel, ale na nabitou brokovnici dočista zapomněl.

"Naštěstí ji nalezl poctivý člověk, který přivolal policii. Co se mohlo stát? Mohla také skončit v rukou zvědavých dětí, nebo osoby, která by s ní nenaložila tak, jak ukládá zákon," dodala Eva Maturová.

Ačkoliv se zcela jistě nejednalo o úmysl, i tak se dotyčný zapomnětlivý myslivec dopustil přestupku na úseku zbraní a střeliva, za který mu může správní orgán uložit až 50tisícovou pokutu.