Příběh mladého muže z Chvaletic může být ukázkou takové situace. V pravé poledne vystoupil ve Chvaleticích z taxíku, kam přijel ze zábavy se skupinou dalších lidí. Jenže dotyčný muž nebydlel ve Chvaleticích, ale ještě o nějaký ten kilometr dále a na další jízdu už neměl peníze. Místo pěší procházky vhodné i k vystřízlivění se proto rozhodl ulehnout na trávníku. Takto ležícího, silně pomočeného jej našla hlídka Městské policie Chvaletice.

„Strážníkům se jej po chvíli podařilo probudit a po opláchnutí studenou vodou i dostatečně probrat, aby byl schopen komunikace," uvedla strážník Aneta Hámorská.

Strážníci tak mohli kontaktovat jeho příbuzné, kteří si pro něj přijeli a odvezli jej domů. Ani v druhém případě nebylo s jiným opilým snadné pořízení. Hlídka chvaletických strážníků jej našla ve stavu, kdy bezvládně seděl opřený o plot. I tento muž pocházel z vedlejší obce, jenže tentokrát se jej strážníkům už ani nedařilo probudit. Nakonec jej naložili do auta a převezli na protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic.