Útočníkovi hrozí až dvouletý trest. Vše se přitom odehrálo před zraky dětí. Na konflikt dvou dospělých na dětském fotbalovém turnaji E.ON Junior Cup nás upozornil čtenář z Lázní Bohdanče. Střet nyní řeší policie.
„Na bohdanečském fotbalovém stadionu došlo kolem půl páté odpoledne ke konfliktu čtyřicetiletého muže s o rok mladším mužem. Mladší z mužů měl sedět na lavičce a být starším útočníkem nejprve urážen. Čtyřicetiletý muž jej ale poté i několikrát udeřil do obličeje. Nejprve pěstmi, poté jej i kopl. Poškozený utrpěl zranění v obličeji a na hlavě, které si vyžádalo lékařské ošetření," potvrdil nám událost tiskový mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

„Podezřelý byl zadržen a eskortován na protialkoholní záchytnou stanici a následně mu druhý den bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu výtržnictví a hrozí mu až dva roky odnětí svobody," doplnil Jozef Bocán.
Jenže reakce mužů zákona prý podle svědků události nebyla vůbec příkladná. Zápasící muže od sebe nikdo v uniformě neroztrhl a až se značným zpožděním se na místo incidentu dostavil pouze jeden strážník bohdanečské městské policie. A prý to nebylo jediné pochybení místní policie za tento den.

„Když se občany zvolení zástupci radnice rozhodli v zastupitelstvu, že nejlepší pro blaho všech je utrácení peněz z poloprázdné obecní kasy nákupem stadionu za několik milionů korun a každoroční stotisícové injekce do sekání trávy na hřišti a takzvané podpory sportu, pak by ale měla radnice také nést odpovědnost za zajištění akcí pořádaných na městském stadionu," upozornil redakci Deníku čtenář z Lázní Bohdanče.

„Od rána tu parkovala vozidla v ulici tak, že se nedalo projet, auta stála na trávě, před vjezdy domů. No hrůza, ale zkuste se ohradit fotbalistům, že máte taky nějaká práva! A místní strážníci si toho vůbec nevšímali a ani jsem je neviděl, že by se tu vůbec ukázali a pokusili se alespoň udělat pořádek," konstatoval čtenář našeho listu, který si nepřál uvádět své jméno.

„Nakonec se opilí 'sportovní' fanoušci na stadionu před zraky zástupů dětí poperou  tak, že jednoho z nich musí odvézt záchranka do nemocnice a policie opět nikde. Pak přijede s neuvěřitelným zpožděním městská policie, a to v počtu celého jednoho policajta, dokonce bez psa. Strážník tam pak pomateně předvádí nějaké vyšetřování a zatýkání a bůh stál při něm, protože rváč byl naštěstí jen jeden. To naše policie nasadí celého jednoho muže do akce, když se ve městě pořádá velká sportovní akce? Jak je možné, že si policie nevšímá konzumace alkoholu na sportovní akci určené pro děti? Bohužel není teď v našem městě doba, aby se takový názor dal říci nahlas, protože by mi pak mohl nějaký 'sportovec' v noci zaklepat na okno dlažební kostkou," postěžoval si občan, který z pochopitelných důvodů nechtěl být jmenován.