„Jen na Holicku se vloupali neznámí pachatelé do čtyř osobních automobilů! Středem jejich zájmu se stala autorádia a CD nosiče. V neposlední řadě poškodili u vozů nádrže a zmocnili se téměř 57 litrů benzínu. Tímto jejich jednáním vznikla škoda na majetku ve výši téměř 33 tisíc korun,“ řekla našemu Deníku mluvčí pardubické policie Eva Větrovská. Podle ní se pachatelé dopustili trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci.

Stejný případ také na Bohdanečsku

Podobný případ se pak stal na Bohdanečsku. „Doposud nezjištěná osoba vnikla do vozidla zaparkovaného u jednoho z místních písníků a obohatila se o bundu modré barvy, ve které se nacházela peněženka s osobními doklady, finanční hotovostí, platební kartou a mobilním telefonem.

Když se majitel vozidla vrátil na místo, zbyly mu jen oči pro pláč. Celkově přišel o jmění v hodnotě téměř 14 tisíc korun. Pachatel má na svědomí nejen trestný čin krádeže vloupáním, ale i neoprávněné opatření platebního prostředku,“ upřesnila našemu Deníku Větrovská.

Následující dny se však v brzkých ranních hodinách vydaly policejní hlídky opět na Holicko. Na určeném místě je totiž už čekal majitel vozu značky Renault Thalia, kterému z přihrádky spolujezdce zmizela navigace v ceně téměř osmi tisíc korun.

„Ve všech uvedených případech hrozí pachateli trest odnětí svobody na dva roky,“ dodala policejní mluvčí.