Příjezd policistů se přitom zadrženého muže vůbec netýkal.

„Policisté z Polabin přijeli před šestnáctou hodinou na místo události kontaktovat ženu, se kterou měli jednání kvůli případu, jež se stal v jejich obvodu," vysvětlila tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.
Při dotazování zmíněné ženy ale začal ze zahrádky restaurace Imperial na policejní hlídku povykovat jeden z tamních hostů.

„Zatímco policisté jednali se ženou, muž po nich ze zahrádky pokřikoval různé oplzlosti, dělal obličeje a do policistů se navážel. Ti jej několikrát vyzvali k tomu, aby své jednání mírnil. Bohužel se tyto výzvy nesetkaly s úspěchem," konstatovala Eva Maturová.
Vše vygradovalo ve chvíli, kdy policisté rozhovor s ženou ukončili a chystali se k odjezdu. Muž, který je celou dobu častoval posměšky, v té chvíli přistoupil k jejich vozidlu a začal do něj kopat.

„Policista v té chvíli využil zákonného oprávnění k použití donucovacích prostředků a muže od vozidla odstrčil. Agresivní muž přitom upadl na zem a způsobil si poranění na hlavě. Vzhledem k jeho agresivitě mu policisté vzápětí museli přiložit pouta," popsala Eva Maturová.

Třiačtyřicetiletý muž, který se do potíží s policií nedostal zdaleka poprvé, putoval nejprve na ošetření a posléze na záchytku. Měl v sobě totiž 3,58 promile alkoholu.
Policisté jej nyní podezírají z toho, že se dopustil veřejného pohoršení a také neuposlechnutí výzvy veřejného činitele.