Hned dvakrát se policisté na Pardubicku museli pouštět do závodu s řidiči, kterým se nechtělo uposlechnout pokynů k zastavení. V tom prvním případě své štěstí zkusil řidič malého skútru, kterého se policejní hlídka pokusila zastavit v ulici kpt. Bartoše v pardubických Polabinách.

"Motocyklista ujížděl policistům ve směru k vlakovému nádraží, přes železný most, za kterým odbočil vpravo na stezku podél řeky Labe směrem na městkou část Svítkov. Vzhledem k tomu, že cesta je zde poměrně hodně úzká, nepodařilo se policistům motocykl předjet," popsala mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. Pokud motorkář doufal, že na úzké cestě policisty setřese, zmýlil se. Překvapení mu pak přichystala druhá hlídka, která mu jela z druhé strany naproti. A tak skůtrista zamířil do řepkového pole.

"Tam jej ale policisté už po svých doběhli, za použití donucovacích prostředků svedli na zem a spoutali. Na místě potom zjistili, že se jedná o třicetiletého muže, který má ještě na další tři týdny vystaven roční zákaz řízení. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla negativní, nicméně testu na přítomnost omamných a psychotropních látek se ujíždějící řidič odmítl podrobit. Po nezbytných úkonech na místě zajištění byl řidič převezen na obvodní oddělení, kde si od kolegů ve zkráceném přípravném řízení vyslechl sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," dodala Markéta Janovská.

Druhé pronásledování úspěšně dotáhla do konce hlídka z obvodního oddělení Lázně Bohdaneč. Na červenou felicii byli policisté zvědaví proto, že z autobusového nádraží v lázeňském městě vystřelila doslova smykem a řidič šlapal na plynový pedál pořádně.


"Obě vozidla jela směrem k obci Rybitví. Felicie v mírném horizontu a přes plnou čáru odbočila vlevo směr místní část Horka, kde řidič v jedné zatáčce jen těsně minul stromu ale poté už při odbočení vpravo dostal vozidlo do smyku a naboural do plotu," popsala Markéta Janovská.

Kromě řidiče byli ve voze další dva lidé. K jejich štěstí při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale tím samozřejmě celá událost neskončila.

"U třiadvacetiletého řidiče policisté provedli dechovou zkoušku ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní. Výsledek byl 1,28 promile. Kolegové ze skupiny dopravních nehod, vzápětí muži zadrželi řidičský průkaz a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.